Moc děkuji za každý komentář, dělají mi ohromnou radost <3

Jak na...rospraskané paty

13. července 2011 v 17:06 | teensmajdicka |  Krása+Fitness
Rospraskané paty...Sice trápí mnoho dívek i žen,mužů,ale jen málo lidí ví o tomto problému hodně.Jsou tu ale i lidi,které to trápí víc,a kterým na to téměř nic nezabírá.
Hodně lidem,nebo spíše každému člověku zhrubnou paty,to je normální.Ale stejně jako popraskané rty se zhrublé,nebo rozpraskané paty mohou jevit hodně intevzivně.Mají tendenci jim popraskat až do krvavých prasklinek celkem dost hluboko.(Takže v tomto případě je vhodné zajít za lékařem).
Dnes se tu budeme bavit o normálních,ale i více rozpraskaných patách(jelikož nejsem doktor,a navíc JAK NA...je seriál kosmetických vad).Takže,ty ve hodně hrubé paty ve velmi pokročilém stádiu probírat nebudu,ale mám tipy,které fungují,když např.pemza nepomůže,takže...No posoudi ten článek sama,pro co je to dobré.


PÍSEK,VODA
Pokud máš ztvrdlé paty a ani maličko se ti to nelíbí,v létě si zajdi na písečnou pláž,sedni si.Potom si vem do ruky hrst písku,namoč ho ve vodě a piluj jim paty,klidně můžeš trochu tlačit,jinak se dokonalího výsledku nedočkáš.Navíc i brouzdání pískem naboso je skvělé pro kompletně hladké chodidla a vyleštěné nehty-písek je krásně seškrábe.
Akorát nedoporučuji,když máš zranění,nebo popraskání,které se ti před chvílí objěvilo-to se stává těm vážnějším případům(písek se by mohl dostat do skulinky).Tento rituál prováděj,ikdyž tě hrubé paty netrápí,alespoň´máš větší šanci na potom.

PEMZA
Vím,říkala jsem v úvodu,že tu budou spíš rady,když pemza nefunguje...Ale v mírných popraskaní to řešení být může.Nejléme se hodí po koupeli,jinak není téměř žádný účinek.Stejně tak,jako předchozí tip:hodí se i pro prevenci,aby se po koupeli nohy nenamohly,paty začali hrubnout...

ŠKRABKA
Je vážně super věc!Vypadá jako malinkaté struhadlo s uchopením.Většinou má jednu stranu hrubší,druhou jemnější na dokončení,oproti ní je pemza zrnko písku :-)Madla(nevím jak jinak mám úchyt popsat:))se prodávají ve spoustě barvách,aproto se nemusíš bát,že by ti neladil:DA pozor,dá se použít i na rozpraskané paty,s hlubokými skulinkami/prasklinami.Tahle věcička vážně funguje a je velmi oblíbená.

KRÉM PO,JE DŮLEŽITÝ!
Pokud jsis právě oškrabávala zhrublou kůži,je podstatné,abys paty poté důkladně namazala tělovým mlékem,krémem,máslem,přímo krémem na nohy,gelem..je jedno,na to krém je,nejdůležitější je,aby je hydratoval.Pokud jdeš ovšem nečekaně na pláž,není nutné,ale musíš je ošetřit potom.Jestli ale o tom víš a budeš tam sama,pokus si ho zabalit do kabelky.V nejhorším vyhrab krém na ruce ;-)

Dekuju moc za přečtení,zase příště a dotazy do komentů...
Tak ahojky,u dalšího článku a užívej prázdnin! :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mockrát díky za návštěvu a za koment, doufám, že se zase někdy vrátíš!:)

Přihláška pro rozhovor či reklamu (tady), nebo na email (majdalenka232@seznam.cz)!!!