Moc děkuji za každý komentář, dělají mi ohromnou radost <3

Tipy pro opalování

8. června 2011 v 17:51 | teensmajdicka |  Krása+Fitness
Nachytat krásný bronz je super,ale někdy můžou být následky slunění i špatné,nejen dobré...Venku už sice přestal padat sníh,ale nežeň se hned ven,pokud nejsi připravená před škodlivými slunečními paprsky.


Chraň si pokožku
Před tím,než vlezeš na sluníčko,měla by jses namazat vhodnými krémy na opalování.Nejlepší bude,když seženeš opalovák s ochranou UVA a UVB,to jsou škodlivé látky,které jsou velmi nebezpečné.
Sluníčko totiž může poškozovat DNA,a hlavně spůsobuje o dost rychlejší stárnutí kůže.Také,pokud jsi na sluníčku déle,než by jsi měla být,můžes si velmi lehce zadělat na rakovinu kůže,která se objeví ve stáří.
Sice na tyhle pravidle stejně ženy ani dívky nedají,tak snad pomůže,že z opalování vznikají vrásky.

Nezapomeň na oči
Poškozováním kůže to zdaleka nekončí...Při velkých pařácích by jsi měla mít vždy po ruce sluneční brýle.Také nezapomeň,že by jses neměla koukat přímo do horkých paprsků,to očím zrovna 2x neprospěje.U očí je to velice důležité,snad si nechceš způsobit horší vidění,no ne?!

A co jako vlasy?
Při horkých,teplých letních dnech nezapomínej ani na vlasy.Měla by jsi na nich mít vždy klobouk nebo kšiltovku.Pokud se ti to ovšem nezdá,nemáš v lásce ani klobouk,ani kšiltovku,kup jsi v drogerii ochraný sprej.Většinou se prodávají jako kondicionér,lépe se rozčesávají a zároveň chrání před vnějšími škodlivými vlivy.Jesli máš svoje vlasy ráda a pečuješ o ně,zkombinuj oboje:pokrývku hlavy a ochranu ve spreji na vlasy.

Jaký jsi fototyp?
Pokud nevíš,jaký ochraný faktor zvolit,zkus se orientovat podle fototypu,jednoduše se zamysli,jaký je ti nejvíce podobný...

Fototyp 1:
Zrzavé vlasy,pokožka spíše sametově bílá,nikdy se neopálí,vždy se spálí,mnoho pih.Proto reaguje velmi citlivě,na jakýkoliv projem Slunce.Vydrži bez ochrany cca 5-10min,než se spálí.Doporučený ochraný faktor je:50+,ten nejvyšší.

Fototyp 2:
Pokožka je velmi světlá,opaluje se pomalu,často se spálí.Světle bloňďaté vlasy,pihy.Bez opalovací kosmetiky vydrží 10-20 minut.Doporučený faktor:30+,při silných paprscích až 50.

Fototyp 3:
3větle hnědá pokožka,která se vcelku dobře opaluje,jen zřídka se spálí.Vlasy tmavé blond-světlounce hnědé,málo pih.Přirozená doba pobytu bez ochrany:10-25 min.Ochraný faktor:30.

Fototyp 4:
Hnědá až černá pokožka,která se skoro nikdy nespálila.Tmavě hnědé-černé vlasy,žádné pihy.Je velmi odolná,vůči slunečnímu záření.Pobyt na slunci,bez opalovacích pomocníků je 20-30 minut.Doporučený faktor:kolem 15+.

Po opalování...
Pokud už jsi se doopalovala,pokožku můžeš zmírnit díky mlékům po opalování.Pomůžou ti i navíc,pokud jsi zanedbala časté mazání(obnova každé 2 hodiny je nejlepší).Zarudlou pokožku zklidní,postará se o chycený bronz,který ti déle vydrží.Předejde tak ošklivému spálení.Mléko po opalování by mělo obsahovat vitamin E a D-panthenol,stejně jako mléko na opalování.Proto se nerozmíšlej a kup si ho!

Tak se tu mějte,PP! :D
teensmajdicka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mockrát díky za návštěvu a za koment, doufám, že se zase někdy vrátíš!:)

Přihláška pro rozhovor či reklamu (tady), nebo na email (majdalenka232@seznam.cz)!!!