Moc děkuji za každý komentář, dělají mi ohromnou radost <3

Péče o vlasy v létě

17. června 2011 v 11:42 | teensmajdicka |  Krása+Fitness
Hned v prvním krásným letním dnu si vyjdeš ven a jen tak se namažeš krémem na opalování...Ale co jako vlasy?!Proč na ně pořád zapomínáme?


Myslím,že pokud své vlasy máš alespoň trochu ráda,na slunce už bez péče nevstoupíš.To je totiž může brutálně vysušovat a časem je můžeš mít jako sláma.To jako chceš?!Tento článek je pro ty,co berou své vlasy jako korunku krásy.A taky pro ty,co se jim chtějí věnovat,ale neví jak...Zkrátka:pro všechny,co rádi pečují o svůj zevnějšek

Pokrývka hlavy
Zřejmě se ti to zdá stále připomínané pravidlo,ale mnoho lidí,kteří už o tom vědí se na to stejně vykašlou a druhý den jdou na sluníčko jako by se nechumelilo...Proto tu pro ty,kteří si nechají poradit připomínám,že se mohou ubránit před paprsky právě pokrývkou hlavy(klobouk,kšiltovka nebo šátek).Tím už jsi zmírnila špatný vliv sluníčka na vlasy,alespoň o kus.

Speciální vlasová kosmetka
V této době je nepostradatelná.V obchodech najdeš několik firem,které nabízejí speciální vlasovou kosmetiku na léto.Jejich úkolem je vyživit vlasy,zabránit vysušení vlasů,ale především obsahují různé ochrané UV filtry.Na léto je také vhodné používat i šampon a kondicioner s ochranou funkcí.Ty však nevzdrží a smyjí se,proto je vhodné ochrané šampony doplnit spreji,proti slunci,speciálnimi laky na vlasy,tužidly a jinými kosmetickými přípravky s UV filtrem.

Chvilka stačí
Chápu,že chceš nachytat bronz,ale všeho moc škodí!Pokud se vystavíš nadměrnému slunečnímu záření,bude to mít nepříjemný vliv na tvoje vlasy,ale pokožce to taky na kráse nepřidá,ba naopak.Slunce ti vytvoří vrásky,ale to je kpokožce,ne k vlasům,takže zase hezky zpět...Prostě se na sluníčku nesnaž být od rána do večere(myšleno obrazně).

Sprška
Jedná se o speciální vlasový kondicioner,který má v sobě ochranu proti slunečním paprskům.Ale zároveň se díky němu krásně vlasy rozčesávají,bez jakýchkoliv zašmodrchanců.
Tip:To je na celé tělo-zkus si dát do rozprašovače vodu a běhěm dne ji měj kdykoliv po ruce.Až se budeš cítit unavená,postříkneš si prakticky co chceš,včetně vlasů.Budeš se cítit svěže.

Roztřepené konečky
Hlavně teď v horkém létu máš roztřepené konečky,protože pokrývkou hlavy zakryješ pokožku a kořínky,ale konečky nikoliv.
Vhodné by proto bylo,si sehnat buď sérum na konečky,nebo používat masku apod.Tip:nanes na konečky olivový olej a vmasýruj.Nech jej působyt přes noc(spi v šátku)a ráno jej pořádně vymij.Také samozřejmě nezapomínej na pravidelné zastřihování roztřepených konečků.

Co s barvenými vlasy
Počítej hlavně s tím,že po pár dnech budeš mít jiný odstín.Proto s barvením radši počkej až na konec léta,ať si vlasy odpočinou.Mezi tím můžeš použít barvící šampony,nebo pěny.Super by byl správně zvolený šampon,ktrerý chrání barvu při mytí.


Omez teplý vzduch
V létě by jsi měla omezit jak fénování,tak žehlení,kulmování a jiné tepelné pomůcky.Pokud se ovšem bez úpravy neobejdeš,sniž alespoň teplotu foukání.Však nejvhodnější je nechat vlasy volně proschnout.Nebo místo tepelných produktů použít pěny či gely,laky na úpravu.

Slunce nám přináší jak pěknézážitky a bronzovou pokožku,ale i starosti,vrásky,vysušené vlasy...Proto se před ním musíme chránit.

Cawky,zase příště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mockrát díky za návštěvu a za koment, doufám, že se zase někdy vrátíš!:)

Přihláška pro rozhovor či reklamu (tady), nebo na email (majdalenka232@seznam.cz)!!!