Moc děkuji za každý komentář, dělají mi ohromnou radost <3

Péče o vlasy

26. dubna 2011 v 16:15 | teensmajdicka |  Krása+Fitness
Už dlouho sníš o krásných,nadýchaných,lesklých vlasech?S touto péčí už to pouze sem nebude!Ale,jak to vždy bývá,není to zadarmo.Musíš svým vlasům dávat takovou péči,která se ti vrátí.STŘÍHÁNÍ
Určitě víš o tom,že by jsis měla alespoň 1x za půl roku nechat ostříhat polámané a pro vlasy dost těžké konečky.Popravdě?,Přiznej si že to spíše nedodržuješ,tak si na to konečně ten čas najdi!Pokud ti připadá ulítlé platit za to,že ti kadeřnice ustřihne 2cm vlasů,zkus to sama(hlavně se neostříhej do hola!:)).Ale uvidíš,tu změnu u koncích vlasů.

PRYČ SE SUCHÝMI VLASY!
K obnovení vlasů poškozených je důležité myslet na pár základních pravidel:1.šampon podle typu vlasů 2.kondicionér,pro lehké rozčesávání 3.regenerační maska(klidně si vyrob sama!) 4.Nepřetěžovat žehličkou na vlasy kulmou...jedině s heat protection sprayem 5.skvěle na poškozené vlasy zabírá oliv.olej...(další info v článku:Krása v olivách) a další

KARTÁČOVÁNÍ
Zejména večer by jsis měla důkladně vlasy vykartáčovat,a to z toho důvodu,že se ti do nich přes den dostanou prach a nečistoty.Které můžou druhý den ráno vytvořit mastné,rozcuchané vlasy,v kterých určo přes den být nechceš.Nezapomínej ale,že špatně vybraný kartáč může vlasy vytrhávat,tahat...proto až ho budeš vybírat,dej si pozor.Taky dbej na to,že by jsis nejdříve měla vlasy učesat hřebenem se širokými zuby,aby ti nevypadávaly.

MYTÍ A PÉČE PO
Rozhodně by jsi neměla vlasy drhnot rukama,ale jen si nanést malinko šamponu na ruku,a opatrně jej vmasýrovat do pokožky hlavy a i lehce do vlasů.Samozřejmě je před umytím nezapomeňˇvykartáčovat,aby jsis ulehčila práci následně.
Po umytí je nedrhni ručníkem,jen lehce prosuš,a poté zabal do lehkého turbanu.
Vlasy v žádném případě nekartáčuj,když jsou vlhké,šetři je!Místo toho je pomalu vyčeš hrěbenem maximálně s dvouřadou zubů.

NEZAPOMÍNEJ NA KONDICIONÉR
Pokud ti dělají starosti zacucháné vlasy po každém mytí problém,uřčitě nikdy nezapomeň vetřít do vlasů kondicionér!Ten tvé vlasy zkrotí a už tě nebudou tahat při česání.Prodávaj ho v každé drogerii,i ve většině supermarketů.
Důležité je:dávej ho jen do konečků (špiček) vlasů,jinak budou působit vlásky mastně.

ROZHODNĚ NE TAK ČASTO
Určitě si vlasy denně mýt nemusíš,bohatě ti bude stačit každé2-3 den,u některých vlasů i déle.Než si ale vlasy zvyknou na ne tolik časté mytí,chvilku to potrvá.Doporučuji vyzkoušet o prázdninách.Své také ale dělají šampony,které mají silné odmašťújící složky.

VITAMÍNY
To že vitamíny udělají s tvou krásou hotové zlato,se dozvíš mezi příštími články.Ale pro zdravé vlasy je taky nezahazuj,jsou totiž mega důležité!Např. vitamín c předchází častému vypadávání,proto se zásobuj jablky!Ale také brusinky,avokádo,arací je fajn na suché vlasy.Proto nepodceňˇuj ani jídlo,protože dokáža divi,a to ne jen přes vlasy!

OSTATNÍ TIPY
Také masáš hlavy je super na objem,rychlejší rust,ale i na náladu.Postupuj takto:začni u čela,krouživými pohyby přes temeno hlavy až k zátilku.Dále můžeš zkusit fajnové protřepávání(s holkama furt děláme)hlavu skloň´,rukama vlasy protřepej,a rychle zvedni vlasy zpět!Pomůže ti to,kdy jsi nestihneš umýt hlavu.Také bys měla nechat vlasy pár dní(alespoň1 den v týdnu)volně podel těla bez všeljakých gumiček a sponek.Ty totiž silně narušují strukturu vlasů!

tip na šampon:Schauma mix super ovoce a výživa-krásně voní a vlasy jse tolik nemastí.Takových tipů mám spoustu,ale upsala bych jse,proto dik za přečtení,příště u dalšího článku.Pěkný den:)
A JAK O SVOJE VLASY PEČUJEŠ TY?,jaké tipy tě nejvíc přesvědčily?...piš do komentářku:D
PP!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Mockrát díky za návštěvu a za koment, doufám, že se zase někdy vrátíš!:)

Přihláška pro rozhovor či reklamu (tady), nebo na email (majdalenka232@seznam.cz)!!!